Takiej inwestycji jeszcze w Polsce nie ma. Pierwszy budynek Airport City Gdańsk już gotowy!

i

Autor: pomorskie.eu

Takiej inwestycji jeszcze w Polsce nie ma. Pierwszy budynek Airport City Gdańsk już gotowy!

2022-05-13 13:35

Na pustej przestrzeni, która przed kilkoma laty rozciągła się w okolicach Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, rośnie nowe miasto. Pierwszy budynek Airport City Gdańsk – Alpha jest już gotowy. To jeden z najnowocześniejszych, najbardziej zaawansowanych technologicznie i ekologicznie trójmiejskich biurowców.

Prace związane z budową trwały około 2 lat.

Jedyna taka inwestycja

Gdański port lotniczy jest pierwszym w Polsce lotniskiem, które zaczęło rozwijać się nie tylko w branży lotniczej, ale i budowlanej.

Takie działania podejmują jedynie największe lotniska europejskie czy światowe. Zrealizowaliśmy nasze marzenie i dziś otwieramy biurowiec Alpha. Pierwszy w planowanej nowej biznesowej dzielnicy Gdańska 

– mówił Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu PLG.

Inwestycja to szansa na dywersyfikację przychodów spółki. Jak ważna to kwestia, pokazała pandemia, gdy praktycznie wygasł ruch lotniczy na całym świecie. W jej wyniku dochody portu lotniczego spadły bardzo mocno.

Budynek Alpha i Airport City Gdańsk to śmiała wizja, która okazuje się strzałem w dziesiątkę. Pomorska Kolej Metropolitalna, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy oraz ACG to trzy elementy napędowe rozwoju całego Pomorza – podkreślał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Jak wygląda pierwszy budynek?

Biurowiec Alpha ma sześć pięter oraz dwie kondygnacje podziemnego parkingu. Do dyspozycji najemców jest 8,5 tys. mkw. powierzchni.

To najnowocześniejszy obiekt biurowy w Trójmieście. Jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ma również parking dla rowerów, szatnię i prysznice dla pracowników korzystających z jednośladów – wyliczał Michał Dargacz, dyrektor ds. ACG w Porcie Lotniczym Gdańsk.

Na dachu znajduje się zielony taras z pięknym widokiem na lotnisko i przyszłą dzielnicę. Ale to nie wszystko. Budynek posiada certyfikat LEED na poziomie Gold. Alpha została zbudowana tak, aby zminimalizować zużycie energii czy wody. Podczas budowy wykorzystano  materiały z recyklingu.

Alpha, Bravo, Charlie…

ACG to nowoczesna inwestycja komercyjna na lotnisku. Składać się będzie z siedmiu biurowców: Alpha, Bravo, Charlie, Delta, Echo, Foxtrot, Hotel. Nazwy biurowców są nawiązaniem do lotniczego alfabetu. Airport City, największa inwestycja biznesowa Trójmiasta w ostatnich latach, powstanie pomiędzy istniejącą ul. Słowackiego biegnącą wzdłuż lotniska a wiaduktem PKM, na którym mieści się przystanek PKM Port Lotniczy. Cały kompleks to ok. 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Oprócz funkcji biurowych, ma oferować przestrzenie usługowe czy gastronomiczne.

Nowe sokoły wędrowne w Dolinie Baryczy oficjalnie zaobrączkowane!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE