Sylwester w cieniu pandemii. Czy imprezy w Gdańsku się odbędą?

2021-12-01 15:48
sylwester
Autor: pixabay.com

Sylwester z dystansem społecznym i limitem miejsc. Branża eventowa w Gdańsku przygotowuje się do organizacji sylwestrowych imprez w cieniu pandemii. Wielu przedsiębiorców obawia się wprowadzenia obostrzeń tuż przed 31 grudnia.

-Pod uwagę bierzemy każdą ewentualność. Aktualnie wszystkie ruchy i plany związane z organizacją eventu układamy tak, żeby w przypadku konieczności odwołania imprezy ponieść jak najmniejsze straty. Dostawy produktów planujemy po świętach, a do tego czasu wszystko powinno być już jasne. Bilety na bal są przedpłatowe. Jeżeli się okaże, ze w życie wejdzie zakaz imprez, całość przedpłaty oczywiście zwrócimy naszym gościom – mówi Przemysław Jabłoński z Nowego Browaru Gdańskiego.

Przedsiębiorcy, kierując się doświadczeniem z ubiegłego roku, wolą dmuchać na zimne. Organizowane przez nich imprezy będą wglądały inaczej niż w poprzednich latach. -Naszym gościom oferujemy 50 proc. miejsc i zamierzamy stosować nasze doświadczenia z ubiegłej fali pandemii, a więc maseczki, dezynfekcję i możliwe zachowanie dystansu społecznego - mówi Mateusz Bombka z Elephant Club Gdańsk.

Zgodnie z obecnymi obostrzeniami, w imprezach i uroczystościach może brać udział maksymalnie 100 osób. W restauracjach, hotelach i kościołach może być zajęta połowa miejsc. Limity nie obowiązują osób zaszczepionych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE