Święto Morza. Wielka parada żeglarska, koncerty i planetarium

2022-06-06 12:00
Miasta wchłaniają zatokę. Gdynia to już 2. największe miasto w Polsce
Autor: Shutterstock Miasta wchłaniają zatokę. Gdynia to już 2. największe miasto w Polsce

Miłośnicy morskich klimatów powinni zarezerwować sobie czas między 17 a 26 czerwca. W tych dniach w Gdyni odbędzie się Święto Morza. W tym roku - po pandemicznej przerwie - m.in. znów będzie szansa na zwiedzanie jednostek.

- Będziemy mogli zwiedzać i jednostki Marynarki Wojennej, i jednostki Uniwersytetu Morskiego, wejść do planetarium Uniwersytetu Morskiego i symulatora Szkoły Morskiej. Na wiele atrakcji trzeba się wcześniej zapisać, bo jest ograniczona liczba miejsc. Planetarium przyjmuje kilkukrotnie osoby chętne do zapoznania się z niebem, które nas otacza - wymienia Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Na sobotę, 25 czerwca zaplanowano paradę żeglarską. Kilkadziesiąt jednostek będzie można podziwiać m.in. z gdyńskiego bulwaru.

- To wyjątkowe wydarzenie. Statki przepłyną z Gdańska do Gdyni. To prawdziwa gratka nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale także dla wszystkich tzw. shipspotterów, którzy będą mieli okazję uchwycić imponujące jednostki zmierzające wzdłuż gdyńskiego nabrzeża - zaznacza Zielińska.

Szczegółowy, aktualizowany na bieżąco program Święta Morza można znaleźć na www.gdynia.pl. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE