Spore zmiany na gdańskich Stogach! Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do maja

2020-02-06 14:33
Uwaga! Piątkowe prace drogowe!
Autor: www.pixabay.com

Kierowco - nie jedź na pamięć! Od piątkowego wieczoru, na gdańskich Stogach, wprowadzone zostaną zmiany w tymczasowej organizacji ruchu. Dla samochodów udostępniona zostanie droga pomiędzy ul. Sienną a ul. Wosia Budzysza. Tymczasem - zamknięty zostanie fragment ul. Stryjewskiego.

- Kierowcy, którzy będą jechali z okolic ul. Sucharskiego w kierunku Górek Zachodnich powinni kierować się ul. Sienną, która jest dwukierunkowa - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Z kolei kierowcy jadący w kierunku plaży powinni poruszać się ul. Wosia Budzysza, która także jest dwukierunkowa. Ulica Zimna będzie drogą zamkniętą, bez możliwości wjazdu na ul.  Stryjewskiego – dodaje Niezgoda. 

Spore zmiany na Stogach. Jakie ulice zostaną wyłączone z ruchu? Posłuchaj:

Jak informują drogowcy - taka organizacja ruchu utrzyma się do końca maja.  Wówczas zakończą się także prace związane z przebudową linii tramwajowej. 

- Oprócz samych prac torowych, trwa tam także bardzo duża przebudowa sieci podziemnych – dodaje Aneta Niezgoda.

- Utrudnienia na Stogach związane są z trwającą przebudową linii tramwajowej – mówi w rozmowie z reporterką Radia Eska, Aneta Niezgoda.

W związku z inwestycją - łącznie na Stogach przebudowanych jest prawie 4 km torów tramwajowych i ok. 2,5 km dróg. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE