mlodziez wszechpolska

i

Autor: Facebook; Młodzież Wszechpolska - Okręg Pomorski

Sobota w Gdańsku pod znakiem pikiet: Swój wiec organizują narodowcy, będą też dwie kontrmanifestacje

2021-11-13 10:17

„Chcemy bezpiecznej granicy - nie dla gdańskiej Targowicy”. Pod takim hasłem narodowcy zapowiadają sobotnią (13.11) manifestację w Gdańsku. Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy chcą okazać swój sprzeciw wobec masowej imigracji oraz wobec polityki władz Gdańska. W tym samym czasie i miejscu odbędą się dwie kontrmanifestacje, wspierające uchodźców i imigrantów na polsko-białoruskiej granicy.

Władze miasta, mimo apeli ze strony kilkunastu organizacji, nie mogą zakazać zgromadzenia narodowców, które zostało zgłoszone do urzędu w trybie uproszczonym. -Przyjęliśmy do wiadomości chęć zorganizowania wiecu. Tryb postępowania uproszczonego nie przewiduje możliwości wydania decyzji o zakazie zgromadzeń. Natomiast jeśli chodzi o sam przebieg wiecu,. Przedstawiciel będzie miał możliwość rozwiązania tego zgromadzenia -mówi Jędrzej Sieliwończyk z gdańskiego magistratu. Sobotnia (13.11) manifestacja narodowców ruszy o godz. 12:30 na przedprożach Dworu Artusa. Zgromadzenie ma mieć charakter stacjonarny. O godz. 12:45 przy Fontannie Neptuna rozpoczną się z kolei dwie kontrmanifestacje Trójmiejskiej Akcji Kobiecej, Amnesty International Trójmiasto oraz pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji. Zgromadzenia odbędą się pod hasłami: „Żądamy godności na granicy- Gdańsk” oraz „Nikt nie jest nielegalny. Bezpieczna granica bez umierania”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE