Słynny znak wskazujący drogę do gdańskiego ZOO zniknął na zawsze

2022-09-21 21:00
Drogowskaz ZOO Gdańsk
Autor: Google Maps

Drogowskaz nie wróci na swoje miejsce. A chodzi o słynną strzałkę ze słoniami niosącymi napis ZOO, która od niemal 50u lat stała przy ulicy Spacerowej w Oliwie. Wszystko przez zmianę właściciela gruntu, na którym stał znak. Do tej pory należał on do miasta, teraz przejęła go wspólnota mieszkaniowa.

- Znak został usunięty przez nas w momencie kiedy dostaliśmy informacje od zarządcy nieruchomości, który działał w imieniu wspólnoty, iż jeśli nie usuniemy tego znaku, to zostaniemy obciążeni opłatą za bezumowne wykorzystywanie gruntu pod reklamę. Dostaliśmy jednocześnie zaproszenie do rozmów na temat rozliczeń - mówi Emilia Salach, wicedyrektorka Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

ZOO próbowało dogadać się z zarządcą gruntu poprzez - na przykład - umowę barterową, jednak wspólnota nie była zainteresowana. Okoliczni mieszkańcy odczuwają żal, z powodu zniknięcia drogowskazu, ponieważ ich zdaniem był symbolem Oliwy.

- Te sympatyczne słonie, można powiedzieć, że wyglądały jak napis Hollywood w Los Angeles. Ubolewamy, że tego drogowskazu nie będzie, natomiast można też zrozumieć oczywiście to, że wspólnota stała się właścicielem terenu i ma prawo oczekiwać zadośćuczynienia za to, że stała tam ta tablica. Ta kwota nie była zbyt wygórowana, ale okazuje się, że ogród zoologiczny nie ma wolnych pieniędzy na taką promocję - dodaje Tomasz Strug, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Oliwa.

Drogowskaz miał niemal 50 lat, w związku z czym posiadał sporą ilość zniszczeń. Po wykopaniu i kilku próbach naprawy, niestety został zutylizowany.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE