Ślub online. Urząd w Gdyni: „To pierwsza tego typu usługa w Polsce”

2021-02-11 7:32
Kiedy będzie można wziąć ślub w 2021? W Polsce będą się odbywać... nielegalne wesela?!
Autor: Canva.com Kiedy będzie można wziąć ślub w 2021? W Polsce będą się odbywać... nielegalne wesela?!

Ślub bez najbliższych? Nie w gdyńskim urzędzie! Wszystko za sprawą internetowego streamingu dzięki któremu, od teraz, można transmitować całość ceremonii. Dla przyszłych małżonków jest to niezwykłe ułatwienie, bowiem obecnie, ze względu na panujące obostrzenia, podczas zaślubin mogą im towarzyszyć wyłącznie świadkowie i fotograf.

Aby umożliwić młodym parom i ich gościom wspólne przeżywanie symbolicznego „tak” w tym trudnym okresie, Urząd Miasta Gdyni zapewni transmisje prosto ze ślubnego kobierca. Streamingi z sali Urzędu Stanu Cywilnego będą bezpłatne. – Jest to pierwsza tego typu usługa w Polsce. Mogą z niej skorzystać zarówno narzeczeni, którzy już mają już ustalony termin ślubu jak również ci, którzy dopiero planują złożyć dokumenty – mówi Inocenta Nycz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni. 

Kto może skorzystać z tej usługi? Posłuchaj:

Przyszli nowożeńcy, którzy chcą skorzystać z nowej usługi, muszą jedynie zaakceptować regulamin i z wyprzedzeniem złożyć specjalny wniosek, podając adresy mailowe, na które zostanie przesłany link do transmisji. – Podgląd na żywo będzie udostępniany za pośrednictwem kanału YouTube Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni, co da możliwość obejrzenia go na komputerach, tabletach czy smartfonach z dostępem do Internetu. Na trzy dni przed ceremonią zainteresowani otrzymają zaproszenie na uroczystość ślubną zawierające link. To od nich samych będzie zależało, z kim zdecydują się podzielić tą podniosłą chwilą – dodaje Inocenta Nycz.

Z transmisji ceremonii można też zrobić osobistą pamiątkę. Na prośbę państwa młodych wideo może zostać zarejestrowane i zapisana w formie pliku np. na pendrive. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE