Ruszyły zapisy na szczepienia dla tych prawie dorosłych. Ich opinie są bardzo pozytywne!

2021-05-17 12:00
Ruszają szczepienia nastolatków 16+
Autor: Grzegorz Kluczyński

Chcą chronić bliskich oraz mieć możliwość podróżowania. Od poniedziałku ruszyła rejestracja na szczepienia dla 16- i 17-latków. Młodzi ludzie zaszczepić się mogą samodzielnie, niemniej wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

- Chyba jednak się zapiszę, bo chcę gdzieś wyjechać już. Ile można siedzieć w domu? - pyta siedemnastolatka z Gdyni.

- Ja już jestem zapisany na szczepienie, ponieważ chcę uchronić moich bliskich, moich znajomych. Wiem, że z mojej obecnej szkoły szczepią się wszyscy ludzie - mówi z dumą w głosie uczeń II LO w Gdyni.

- Mnie już dzisiaj moja mama zapisała, także skorzystam. Warto się zaszczepić. Patrzę głównie na te paszporty covidowe, żeby móc już podróżować - dodaje trójmiejski nastolatek.

- Warto, żeby chociażby pandemia się już w końcu skończyła. I że moglibyśmy wrócić normalnie... no do życia tak naprawdę. Moi znajomi są bardzo pozytywnie nastawieni do tego, także myślę, że bez problemu wszyscy się wkrótce zaszczepimy - przyznaje kolejny prawie dorosły.

Nastolatki otrzymają szczepionkę firmy Pfizer, która jako jedyna została na razie dopuszczona do stosowania u osób w wieku 16 plus. Decyzja w sprawie szczepień młodszych roczników wstępnie ma zapaść w połowie czerwca.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE