Trwają szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

i

Autor: fot. Shuttersock Trwają szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Ruszyły szczepienia dzieci przeciwko COVID-19. Dzieci: „To nic nie boli!”

2021-12-16 11:10

Teraz czas na najmłodszych! W czwartek całej Polsce rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat przeciwko COVID-19. W Trójmieście - zainteresowanie szczepieniami jest bardzo duże. A jak podkreślają dzieci - to zupełnie nie boli!

– Naklejki „dzielny pacjent” dotarły już do wszystkich punktów, w których będziemy od dziś szczepić dzieci – mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich. – Zainteresowanie szczepieniem jest bardzo duże. Dziś w punkcie przy Szpitalu Zakaźnym zaszczepimy 60 maluchów, w Ergo Arenie będzie to ponad 300 dzieci. Tak naprawdę, do końca roku nasz terminarz jest pełen – mówi rzecznika.

E-skierowania na szczepienia wystawiane są automatycznie. Rejestracja możliwa jest natomiast poprzez infolinie 989 lub stronę www.pacjent.gov.pl.  

– Wszystko odbywa się bardzo sprawnie. Wypełniliśmy formularz, teraz spotkanie z lekarzem, a potem szczepienie. Po wszystkim pójdziemy na lody – mówi jedna z mam, która na szczepienie zabrała 10-letniego syna i 6-letnią córkę. – My pójdziemy na taki szalony plac zabaw. Córka jest dzielna, a my od dłuższego czasu rozmawiamy z nią o tym jak szczepienie jest ważne – dodaje inna z kobiet.

Schemat szczepienia dzieci jest dwudawkowy przy zachowaniu odstępu co najmniej 21 dni między dawkami. Resort zdrowia rekomenduje, by bez nieuzasadnionego powodu nie wydłużać odstępów pomiędzy dawkami. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE