GZDiZ

i

Autor: GZDiZ

Ruszył remont nawierzchni al. Hallera w Gdańsku. Kierowcy, spodziewajcie się utrudnień!

2021-04-06 11:48

We wtorek (6.04) rozpoczęły się prace drogowe związane z remontem nawierzchni al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej w kierunku Brzeźna. Oprócz naprawy nawierzchni poprawione zostanie bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych i wykonane zostaną miejsca postojowe w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych. Prace potrwają do połowy czerwca.

Naprawa nawierzchni jezdni na al. Hallera obejmie remont (na fragmentach) istniejących konstrukcji jezdni na pełnej głębokości. Na całej powierzchni jezdni wykonana zostanie nowa nakładka bitumiczna. Ponadto wyregulowane zostaną studzienki, włazy oraz przykanaliki.

Ostatnim etapem prac będzie wykonanie oznakowania pionowego oraz poziomego. Po zakończonych pracach drogowych zostaną odtworzone trawniki, znajdujące się przy jezdni.

Całość robót potrwa ok. 10 tygodni i powinna zakończyć się do 15 czerwca 2021 roku.

Większe bezpieczeństwo ruchu, miejsca postojowe dla działkowców

Remont nawierzchni al. Hallera wpłynie na poprawę bezpieczeństwo ruchu drogowego. W rejonie skrzyżowań z ul. Lwowską i ul. Pstrowskiego, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej, przy przejściach dla pieszych jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa. Jednocześnie w tych miejscach wydzielone zostaną pasy do skrętu w lewo, które umożliwią bezpieczniejszy skręt z al. Hallera w ulice podporządkowane.

Z kolei w rejonie Rodzinnych Ogródków Działkowych powstanie pas postojowy o długości ok. 125 metrów, którego granice zostaną zabezpieczone separatorami drogowymi oraz prefabrykowaną wyspą z oznakowaniem pionowym.

Tymczasowa organizacja ruchu – zawężenie al. Hallera do jednego pasa

Ze względu na prowadzenie prac drogowych na remontowanym odcinku al. Hallera wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Polegać ona będzie na zawężeniu jezdni  w kierunku Brzeźna do jednego pasa ruchu.

W pierwszym etapie prace toczyć będą się na prawym pasie ruchu al. Hallera. Na wlocie skrzyżowania al. Hallera z ul. Kościuszki prawy pas będzie pasem do skrętu w prawo. Ponadto przesunięty zostanie przystanek autobusowy przed skrzyżowanie z ul. Kościuszki. Zamknięty zostanie wyjazd na al. Hallera z pasażu handlowego przy al. Hallera 167 (wyjazd będzie możliwy od ul. Kościuszki).

Po zakończeniu etapu pierwszego kierowcy będą mogli poruszać się wyremontowanym prawym pasem, a roboty przesunięte zostaną na lewy pas. Na wlocie skrzyżowania al. Hallera z ul. Kościuszki zamknięty zostanie środkowy pas do jazdy na wprost. Ponadto nie będzie możliwości skrętu w lewo na skrzyżowaniu al. Hallera z ul. Lwowską. Wyznaczony zostanie objazd przez skrzyżowanie z ul. Grudziądzką. Z kolei na skrzyżowaniu al. Hallera z ul. Pstrowskiego i ul. Kolonia Uroda zamknięty zostanie przejazd przez pas rozdziału – objazd wyznaczony będzie przez skrzyżowanie z ul. Grudziądzką oraz skrzyżowanie z ul. Lwowską.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE