al. Grunwaldzka

i

Autor: wikipedia.pl

Rozpoczynają się konsultacje dotyczące zmian w obszarze al. Grunwaldzkiej w Gdańsku

2022-04-29 18:00

Aleja Grunwaldzka w Gdańsku może zmienić się nie do poznania. Miasto rozpoczyna dyskusję nad sposobem zagospodarowania terenów wzdłuż arterii od Sopotu aż po Aniołki. Zmieniające się trendy pracy i handlu sprawiły, że poszczególne obiekty nie spełniają swoich funkcji w sposób prawidłowy.

- Nie ma miejsca w tak ważnej strefie na przestrzenie przypadkowe, które są nieużytkami, nie pełnią żadnej funkcji mieszkaniowej, biurowej, usługowej, ani też nie pełnią funkcji przestrzeni publicznej. Takich przestrzeni trochę jest. Też dostajemy sygnały, nie ukrywamy, od właścicieli poszczególnych nieruchomości, że np. chcieliby zmienić sposób ich zagospodarowania - mówi Anna Golędzinowska, radna z KO i przewodnicząca Komisji Zrównoważonego Rozwoju.

Konsultacje prowadzone będą przez następne półtora roku. - Będzie to szereg z jednej strony rozmów z mieszkańcami, z drugiej strony pewnych, analitycznych prac eksperckich, przedstawianych rzecz jasna mieszkańcom, żeby też wszyscy zainteresowani mieli pełnię wiedzy na temat tego jak może docelowo wyglądać układ komunikacyjny w tym obszarze czy jakie jest też zapotrzebowanie dostępności do zieleni - dodaje radna.

Masterplan dla całej alei Grunwaldzkiej obejmie również tereny przyległych uczelni czy przestrzeń wzdłuż torów SKM i planowanej Nowej Abrahama.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE