Rośliny owadożerne, orchidee, bonsai i sukulenty. Wyjątkowy festiwal w Gdańsku

2022-09-29 21:00
ATAK GIGANTÓW
Autor: FB

Żywe okazy z ponad 40u państw w weekend zawitają do Gdańska. W hali AmberExpo odbędzie się Atak Gigantów, czyli festiwal roślin owadożernych, oraz towarzysząca mu Światowa Wystawa Orchidei, Bonsai i Sukulentów.

- To mnóstwo gatunków, tych najciekawszych. W przypadku Ataku Gigantów, tych najbardziej krwiożerczych, najbardziej fascynujących, najbardziej ruchliwych, najbardziej inteligentnych. No a w przypadku Światowej Wystawy Orchidei, Bonsai i Sukulentów, najwspanialsze okazy z najdalszych zakątków globu. To co najładniej pachnie, to co najbardziej fascynują swoją fakturą, kolorem czy kształtem. To wszystko będzie tutaj na żywo - mówi Michał Gąstał, organizator wydarzenia.

Oprócz egzotycznych roślin na odwiedzających czeka też moc innych atrakcji. - Od tych przeznaczonych dla naszych najmłodszych gości, do tych trochę bardziej zaawansowanych. Mamy prelekcje, warsztaty, różnego rodzaju atrakcje dodatkowe na scenie. Warto również pamiętać o tym, że wydarzeniu po raz pierwszy towarzyszy też tak zwany Plantporn, czyli wielkie targi roślin kolekcjonerskich - dodaje organizator.

Atrakcje będą dostępne w sobotę od 10:00 do 18:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 17:00. Bilety dostępne są w sieci.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE