Stopy procentowe znowu w górę? Eksperci ostrzegają przed podwyżkami kredytów!

i

Autor: pixabay.com Stopy procentowe znowu w górę? Eksperci ostrzegają przed podwyżkami kredytów!

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję w sprawie stóp procentowych

2023-02-08 16:34

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu podjęła decyzję w sprawie stóp procentowych - nie zmieniła ich To piąty z rzędu miesiąc bez decyzji o zmianie stóp procentowych.

We wtorek, 7 lutego rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. W jego trakcie podjęto najnowszą decyzję dotyczącą stóp procentowych.

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła w środę stóp procentowych. Tym samym główna stopa NBP, referencyjna, nadal pozostała na poziomie 6,75 proc., stopa lombardowa utrzymana została na poziomie 7,25 proc., a stopa depozytowa nadal wynosi 6,25 proc. Stopa redyskontowa weksli to nadal 6,8 proc. a stopa dyskontowa weksli - 6,85 proc. - podaje PAP. 

"W tym cyklu już podwyżek nie będzie, następnym ruchem będzie obniżka stóp” – powiedział PAP ekonomista Banku Pekao Piotr Bartkiewicz.

Ostatnia zmiana - podwyżka - miała miejsce we wrześniu 2022 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE