Pomorskie. Okręty NATO wpłyną do Gdyni. W jakim celu?

2022-12-02 7:44
Okręt NATO w Gdyni/ zdjęcie poglądowe
Autor: gdynia.pl

Dwa okręty NATO wpłyną w piątek do portu w Gdyni. HDMS Esbern Snare i HNLMS Tromp są częścią Stałego Zespołu Sił Morskich NATO - SNMG-1.

Kmdr ppor. Anna Sech, rzeczniczka prasowa 3. Flotylli Okrętów im. kmdr. Bolesława Romanowskiego powiedziała, że jest to standardowa wizyta robocza. „Jednostki wejdą do portu w Gdyni celem uzupełnienia zapasów” – dodała.

HDMS Esbern Snare (F342) jest fregatą typu Absalon służącą w Królewskiej Marynarce Wojennej Danii. Z kolei HNLMS Tromp (F803) to fregata typu De Zeven Provincien, służąca w Królewskiej Holenderskiej Marynarce Wojennej.

SNMG-1 (Standing NATO Maritime Group One) to jedna ze stałych morskich sił natychmiastowej reakcji NATO, w której skład wchodzą wyselekcjonowane niszczyciele i fregaty państw członkowskich. Jej rolą jest zapewnienie NATO zdolności natychmiastowej reakcji operacyjnej.

Płk Andrzej Kruczyński: "Niebawem to my, NATO, będziemy się uczyć z doświadczeń armii ukraińskiej." [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE