Pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Prędkość"

2022-01-14 8:28
Kolejna akcja Prędkość na ulicach Nowego Sącza i drogach regionu
Autor: KMP Nowy Sącz Kolejna akcja "Prędkość" na ulicach Nowego Sącza i drogach regionu

Od piątku (14 stycznia) na drogach całego województwa należy spodziewać się większej niż zazwyczaj ilości patroli Policji. Pomorscy mundurowi przeprowadzą działania „Prędkość”. Głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Wzmożone kontrole będą trwały przez cały weekend.

W najbliższy weekend, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do przepisów, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

iczne akcje informacyjne powodują, że uczestnicy ruchu drogowego doskonale wiedzą jakie skutki niesie za sobą nadmierna prędkość. Wzrost stopnia ciężkości urazów podczas zderzenia, wydłużenie drogi zatrzymania, skrócony czas na reakcję to tylko niektóre ze skutków nadmiernej prędkości.

- komentują policjanci. 

Mundurowi dodają także, że kierowcy często nie myślą o zwiększonym zużyciu paliwa oraz innych podzespołów pojazdu. Mimo posiadanych informacji, kierowcy nadal nie stosują się do obowiązujących przepisów. Jadąc samochodem czujemy się bezpiecznie dzięki poduszkom powietrznym, pasom oraz innym systemom bezpieczeństwa. Nie myślimy natomiast o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystach, użytkownikach hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz wspomagających ruch, którzy przy zderzeniu z samochodem jadącym - podkreślają. 

Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę, które miało problemy z oddychaniem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE