Pomoc dla pogorzelców. „Straciliśmy większość rzeczy, ale najważniejsze, że żyjemy”

2021-12-31 9:10
Pomoc dla pogorzelców w Sopocie
Autor: https://zrzutka.pl/928dz2

Ubrania, pościel, środki czystości i sprzęt AGD. To wyłącznie niektóre z rzeczy jakie w tym momencie potrzebują pogorzelcy z domu przy ulicy Bitwy pod Płowcami w Sopocie. Przypomnijmy - do pożaru doszło we wtorek nad ranem. Powodem było zwarcie instalacji.

- Po 3 nad ranem obudził mnie nieprzyjemny zapach i niemiłe uczucie drapania w gardle. Obudziłam męża. Otworzyliśmy okna, sprawdziliśmy wygaszony wcześniej kominek. Wszystko było w porządku. Ale tego dymu było coraz więcej - wspomina pani Angelika, której mieszkanie najbardziej ucierpiało w pożarze.

Problemem okazała się instalacja elektryczna. - W pokoju 6-letniego syna, obok gniazdka elektrycznego, dokładnie na wysokości jego głowy, usłyszeliśmy trzaski. Zadzwoniłam na 112. Jak strażacy przyjechali, musieli już używać masek i butli z tlenem, bo dym wypełnił pomieszczenia. Ogień pojawił się po 15 minutach na dachu - mówi kobieta.

Miasto, na czas trwania remontu budynku, zaproponowało rodzinom lokale zastępcze. W pomoc mogą zaangażować się także mieszkańcy.

- Wszystkie bieżące potrzeby osób pokrzywdzonych zostały zabezpieczone. W stałym kontakcie z rodzinami poszkodowanymi w pożarze są pracownicy socjalni sopockiego MOPS i dwóch psychologów - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. - Dwie rodziny straciły w tym pożarze niemal cały dobytek, jeśli ktoś chciałby wesprzeć pogorzelców to jest możliwość przekazania im nowych rzeczy. Można je przynosić na dyżurkę Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta lub skontaktować się z MOPS, który koordynuje akcję wsparcia poszkodowanych, pod całodobowym numerem telefonu 58 551 17 10 - dodaje wiceprezydent Sopotu.

Znajomi pogorzelców zorganizowali także zbiórkę finansową. Jest ona dostępna za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.  

- Będziemy wdzięczni za każdą pomoc. Zrobimy wszystko by jak najszybciej wrócić do naszego domu - konkluduje pani Angelika. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE