Policjant i b. funkcjonariusz skazani za pobicie pseudokibiców w Sopocie. Jaki padł wyrok?

2021-12-03 13:36
Sąd
Autor: Shutterstock Dopiero w lutym ma się rozpocząć proces sędziego Waldemara M., oskarżonego o jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Na karę roku więzienia Sąd Okręgowy skazał w czwartek policjanta z Sopotu i b. funkcjonariusza policji oskarżonych o pobicie w 2014 r. dwóch pseudokibiców Lechii Gdańsk. Wyrok jest prawomocny.

To kolejny wyrok w tej sprawie. Początkowo prokuratura umorzyła sprawę, ale pokrzywdzeni zaskarżyli tę decyzję do sądu, który w listopadzie 2015 r. nakazał wszcząć śledztwo na nowo i uzupełnić dowody. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Sopocie w grudniu 2016 r.

Po dwuletnim procesie Bartłomiej Lademan i jego kolega z patrolu Łukasz Kawczak, który odszedł już z policji (obaj zgodzili się na podanie danych osobowych - PAP) zostali uniewinnieni. Na skutek apelacji pokrzywdzonych sąd wyższej instancji uchylił ten wyrok i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. W lutym tego roku Sąd Rejonowy skazał Lademana i Kawczaka na kary po roku więzienia. Od tej decyzji sądu apelację złożyli obrońcy oskarżonych, ale Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał zaskarżony wyrok

Tańczące z promocjami 2.12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE