Podejrzany o zabójstwo 4-miesięcznego dziecka w Niemczech został zatrzymany na Pomorzu

2022-06-06 12:39
Policja
Autor: pixabay.com

Policjanci z Pomorza zatrzymali 52-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, podejrzanego o zabójstwo 4-miesięcznego dziecka na terenie Niemiec. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję.

Mężczyzna w 2016 roku na terenie Niemiec miał dopuścić się uszkodzenia ciała i zabójstwa swojego czteromiesięcznego dziecka - przekazała w poniedziałek oficer prasowa KWP w Gdańsku podkom. Karina Kamińska.

Za mężczyzną policjanci z Niemiec w maju tego roku wydali Europejski Nakaz Aresztowania. 52-latek, który jest obywatelem Polski, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Niemiec, bardzo często zmieniał też miejsca swojego przebywania.

"Policjanci z zespołu poszukiwań celowych dzięki bieżącej i dynamicznej wymianie informacji z Biurem Kryminalnym KGP ustalili, że mężczyzna wrócił z Niemiec do Polski i z chwilą potwierdzenia właściwego adresu przygotowali akcję jego zatrzymania"

 - tłumaczyła Kamińska.

Dodała, że policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku, podczas dynamicznej akcji, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Słupska. "52-latek był zaskoczony interwencją nieumundurowanych policjantów, ale nie stawiał oporu podczas zatrzymania" - relacjonowała przebieg zatrzymania.

W Polsce 52-latek miał również problemy z prawem. Był poszukiwany m.in. za niepłacenie alimentów.

 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję do Niemiec.

Ćwiczenia ratownictwa katastroficznego "WAGON 2022" w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE