PKP Intercity uruchamia w wakacje sezonowe połączenia z Trójmiasta

2022-06-05 12:00
PKP Intercity
Autor: Art Service/Super Express PKP Intercity

W góry, za granicę czy do wielu polskich miast. PKP Intercity jak co roku na okres wakacji rozszerza swoją siatkę połączeń. Najwięcej pociągów z Trójmiasta - bo aż 27 par dziennie - pojedzie do Warszawy. To o 3 pary więcej niż w ostatnie lato przed pandemią.

- Warto zaznaczyć, że czas przejazdu dla najszybszych pociągów łączących Trójmiasto z Warszawą poprawi się o około 26 minut. Więcej pociągów będzie też jeździć do Kołobrzegu. W miesiącach letnich pasażerowie będą mieć do dyspozycji drugie połączenie EIP z Krakowa przez stolicę i Trójmiasto na Pomorze Środkowe - mówi Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Mieszkańcy Trójmiasta w wakacje pociągiem dojadą też do Zakopanego czy czeskiego Bohumina. Pojawi się również sporo krajowych połączeń, które przez Gdańsk i Gdynię, zmierzać będą do Łeby, Ustki czy Helu.

- Sezonowe połączenie EIC Jantar zapewni dojazd z Warszawy. Z Przemyśla przez między innymi Rzeszów, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań i Bydgoszcz będzie jeździł skład IC Artus. Od Krakowa taką samą trasą pojedzie pociąg TLK Rozewie. Pociąg TLK Mierzeja łączący Hel z Lublinem, będzie teraz kursować w porze dziennej, a nie nocnej jak do tej pory – dodaje Agnieszka Serbeńska.

Ogółem w te wakacje pociągi PKP Intercity dojadą do 414 miejscowości w całym kraju, co jest lepszym wynikiem o około 30 destynacji porównując ostatnie wakacje przed pandemią.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE