Park Południowy w Gdańsku - wielki zielony obszar zamiast deweloperki

2021-09-14 19:30
Park Południowy w Gdańsku
Autor: Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl Projekt przedstawiają (od lewej): Edyta Damszel-Turek, Piotr Grzelak, Aleksandra Dulkiewicz

Na południu Gdańska powstanie nowy, ogromny park. Nowa zielona inwestycja obejmie trzy dzielnice: Ujeścisko, Zakoniczyn i Jasień, a powierzchnię którą zajmie porównać można z parkiem Reagana. Pierwotnie ten teren miał być zagospodarowany inaczej - mówi wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.

- Na tych terenach miała w przyszłości powstać zabudowa mieszkaniowa. Dzisiaj są inne potrzeby i ta decyzja ma charakter strategiczny. Wiemy, że mieszkańcy Gdańska Południa tego potrzebują i taka zmiana jest konieczna - dodaje wiceprezydent.

O tym co znajdzie się w parku i jak będzie on od środka wyglądał, decydować mają również mieszkańcy - zapewnia Piotr Lorens, architekt miasta Gdańska.

- Postanowiliśmy przygotować proces konsultacyjny, który ma na celu opracowanie koncepcji urbanistycznej dla całego tego obszaru i następnie złożyć ją jako wniosek do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, do biura rozwoju Gdańska, do końca tego roku. Tak, żebyśmy później mieli możliwość już realizacji, tych zapisów, właśnie zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców tych trzech tutaj dzielnic - tłumaczy architekt.

Na razie urzędnicy nie podają terminu powstania nowego parku, jednak wiadomo, że jest to perspektywa kolejnych, nawet 10 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE