Open’er ewakuowany - pogoda zagroziła uczestnikom [AKTUALIZACJA]

2022-07-01 22:52
Ewakuowano Open'er Festival!
Autor: creative commons Ewakuowano Open'er Festival!

Wieczorem w piątek, 1 lipca organizatorzy festiwalu Open'er podjęli decyzję o ewakuowaniu uczestników i uczestniczek. To z uwagi na potężne burze, które przechodzą przez Pomorze. Szczegóły w naszym artykule.

Festiwal Open'er 2022 ewakuowany - taka informacja pojawiła się w mediach około godziny 20:00 w piątek, 1 lipca. Decyzja została podjęta przez organizatorów muzycznej imprezy z uwagi na zagrożenie pogodowe. Przez Pomorze przechodzą bowiem potężne nawałnice. Uczestniczki i uczestnicy usłyszeli komunikat z głośników. Został również wyświetlony na telebimach. ewakuacja terenu festiwalu rozpoczęła się około 19:30. Z relacji świadków dowiadujemy się, że zarządzenie wydano nagle, a służby porządkowe nie pozwalały zabrać namiotów i bagaży z pola namiotowego. Sytuacja wydaje się poważna. Monitorujemy sytuację.

Nawałnica przeszła nad Szczecinem

Ewakuacja festiwalu Open'er 2022 - deszcz i mocny wiatr zwiastowały nawałnicę

Z głośników nadano komunikat brzmiący: "Uwaga! Bardzo prosimy o zachowanie spokoju i podążanie w kierunku wyjść". Następnie służby zaczęły kierować wszystkich poza teren festiwalu. Nad polem zebrały się ciemne chmury, z których zaczął padać deszcz. Wiał też mocny wiatr.

Kiedy festiwal zostanie wznowiony?

Zagrożenie pogodowe nie minęło. Z doniesień świadków wiemy, że organizatorzy liczą na to, że burza minie teren festiwalu i będą mogli wznowić imprezę. Odbywający się w Babich Dołach Open'er to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Festiwal za każdym razem przyciąga tysiące osób chcących posłuchać i zobaczyć polskich i zagranicznych wykonawców. Jedną z gwiazd w piątek miała być Dua Lipa.

Około 21:30 na stronie festiwalu na Facebooku pojawiła się informacja, że organizatorzy chcą wznowić festiwal jeszcze w piątek: Dziękujemy za sprawną ewakuację. Po zakończeniu burzy i zapewnieniu bezpieczeństwa planujemy wznowienie festiwalu w dniu dzisiejszym - napisano w poście.

AKTUALIZACJA - Festiwal wraca

Tymczasowa ewakuacja zakończona. Wznowienie festiwalu nastąpi o godzinie 22:30. Martin Garrix wystąpi na Open'erze. - napisano w poście na Facebooku Open'er.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE