Okradli bezobsługowy sklep z Gdyni. Właściciel wzywał sprawców do ujawnienia się i naprawienia szkód

2022-08-11 21:36
Malinogród złodzieje
Autor: Gdynia.pl

Popularny wśród mieszkańców Gdyni sklep „Malinogród” został okradziony. Sprawcy mimo szansy danej im przez właściciela sklepu nie skontaktowali się z nim.

Zaufanie społeczne

Idea sklepów samoobsługowych ciągle nie jest zbyt popularna w naszym kraju. Wielu ludzi ciągle utwierdzonych jest w przekonaniu, że większość ludzi z natury nie jest uczciwa. Sądzą, że kradzieże będą częste i że tradycyjny model sprzedaży, to jedyny który może zapewnić transparentność i bezpieczeństwo. W Gdyni od jakiegoś czasu funkcjonował sklep „Malinogród”. Tam mogliśmy kupić soki i świeże owoce, płacą za nie blikiem albo wrzucając monety do puszki. Warto dodać, że przez długi czas taki model się sprawdzał i nie było z tym większego problemu.

W środę na facebookowej stronie „Malinogrodu” zostało umieszone nagranie z monitoringu zamieszczonego w sklepie, na którym widać dwójkę osób okradających jego sklep. Właściciel sklepu dał nawet szanse na zgłoszenie się sprawców, w zamian za mniejszy wymiar kary, Ci jednak nie zdecydowali się z tego skorzystać.

Gdyby się zgłosili, dałbym szansę, żeby odpracowali szkody. Znalazłbym im proste zajęcie. Muszą mieć fizycznie bardzo dobre predyspozycje do pracy, skoro nie przeszkadzało im nosić ciężary, dźwigali 30-40 kg na osobę, bo tylko jeden worek wytłoczonych jabłek to już 3 litry, a zniknęło ich 10. Oleju rzepakowego zabrali 15-20 litrów, szotów malinowych około 50 buteleczek. Ale część towaru znalazła się porzucona w lesie.

Komentuje właściciel sklepu Daniel Wojtyński.

Najbardziej w tym całym nieszczęściu cieszy rekcja mieszkańców, którzy wyrazili olbrzymią solidarność z Panem Danielem i potępienie sprawców. Dodatkowo pokrzepiająca jest dalsza wiara w idee istnienia sklepu samoobsługowego. Bo przecież za nią stoi olbrzymia wiara w dobro i uczciwość drugiego człowieka, a takie rzeczy zawsze są bardzo pokrzepiające. Dlatego gorąco zachęcam każdego z Was do odwiedzenia sklepu znajdującego się w Gdyni między Orłowem a Wielkim Kackiem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE