Odciąży Estakadę Kwiatkowskiego! Jest wykonawca wiaduktu na ul. Puckiej

2021-02-18 7:17
Pucka
Autor: gdynia.pl

Nawet kilkanaście minut! Tyle czasu zaoszczędzą kierowcy jadący z północnych dzielnic Gdyni dzięki budowie wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Puckiej. Miasto wyłoniło właśnie wykonawcę inwestycji. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to prawie 79 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie wiadukt drogowy na ul. Puckiej o długości 185 metrów i szerokości 18,15 metra, który ma prowadzić nad liniami kolejowymi 201, 228 oraz grupą torów stacji Gdynia Port, na północ od ul. Przemysłowej. Znajdą się tam dwa pasy ruchu, 1,5-metrowy chodnik dla pieszych oraz ścieżka rowerowa. Wiadukt zostanie zabezpieczony barierami ochronnymi.

– Generalny wykonawca inwestycji - Strabag Sp. z o.o. zaprojektuje i wybuduje wiadukt w ciągu ulicy Puckiej za 78 970 302,08 zł brutto, co oznacza, że po raz kolejny udało nam się zaoszczędzić w budżecie miasta kilka milionów złotych. Kwota zabezpieczona na to zadanie była o prawie 4 miliony wyższa – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ciągu ulicy Puckiej jest jeszcze jeden przejazd kolejowy, który miasto chciałoby zlikwidować. Tam jednak planowana jest budowa tunelu.

– Jadąc trochę dalej, w kierunku Obwodnicy jest przejazd kolejowy, niestety normalny, z rogatkami. Tam powstanie tunel, którego inwestorem jest PLK – tłumaczy Marek Łucyk.

Według wstępnego harmonogramu, wiadukt na ul. Puckiej ma być gotowy w drugiej połowie 2023 roku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE