W 2023 roku rewolucja w płatnościach gotówkowych. Będą obowiązywać mniejsze limity

2023-02-09 8:34
Rewolucja w płatnościach kartą.
Autor: pixabay Rewolucja w płatnościach kartą. Robisz to w sklepach? Przygotuj się na KOLOSALNĄ zmianę

Od stycznia 2023 roku obowiązywać będą nowe limity płatnościach gotówkowych. Do Senatu trafił projekt nowelizacji przepisów. Sprawdźcie, kiedy zapłacimy tylko gotówką.

Nowe limity płatności gotówkowych miały funkcjonować już w tym roku. Jednak przesuwanie terminów wejścia przepisów w życie spowodowało, że owe zapisy obowiązywać będą od stycznia 2023 roku. Limity płatności dotyczyć będą w transakcjach miedzy przedsiębiorcami i z udziałem konsumentów.

Zgodnie z nowelizacją przesuwającą termin wejścia w życie przepisów o limitach płatności gotówkowych jeszcze do końca 2022 r. limit płatności gotówkowych pomiędzy przedsiębiorcami wynosi 15 tys. zł. Od 1 stycznia 2023 r. art. 19 Prawa przedsiębiorców będzie ustanawiał limit w kwocie 8 tys. zł.

Propozycja Ministerstwa Finansów, moim zdaniem, nie uderzy w szarą strefę i tych, którzy są poza systemem, choćby częściowo, ale w tych drobnych przedsiębiorców i rzemieślników, którzy w dużej mierze działają legalnie i są uczciwi

- mówił dla serwisu prawo.pl Zbigniew Maciej Szymik, doradca podatkowy, dyrektor generalny i partner zarządzający w firmie GLC.

Przypominamy, że od początku 2022 roku, przedsiębiorcy mają obowiązek zapewnienia swoim klientom możliwość dokonania płatności w formie bezgotówkowej. Mają też możliwość odliczenia od podatku wydatków na terminale płatnicze.

Ekonomista wygarnął całą prawdę o WALORYZACJI emerytur!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE