pieniądze

i

Autor: pixabay

Finanse

Nowy dodatek dla polskich rodzin! Można dostać nawet 5 tysięcy!

2023-05-19 11:12

Brytyjski parlament pracuje nad projektem ustawy, która ma zagwarantować wsparcie m.in. dla polskich rodzin w Wielkiej Brytanii. Nowy dodatek mają otrzymać gospodarstwa domowe o niskich dochodach, borykające się z coraz wyższymi kosztami utrzymania. Choć prace nad przepisami nadal trwają, dofinansowanie ma zostać wprowadzone już tej wiosny.

Ile pieniędzy można otrzymać?

Dodatek w wysokości około 5 tys. zł (900 funtów) jest oczywiście zależny od dochodów, choć warunki skorzystania z nowego dodatku są korzystne również dla Polaków mieszkających na Wyspach. Szacunki ministerialne wskazują, że ponad 8 milionów osób zakwalifikuje się do otrzymania dofinansowania.

Oddzielna płatność w wysokości około 700 zł (150 funtów) będzie przeznaczona dla osób z niepełnosprawnościami. Również emeryci mają szanse na dodatkowe około 1500 zł (300 funtów).

To wszystko jest częścią pakietu o wartości 26 miliardów funtów na rok 2023 i kolejne. Wszystko po to, aby pomóc każdemu gospodarstwu domowemu w Wielkiej Brytanii w obliczu rosnących kosztów utrzymania

– mówił minister Mobilności Społecznej. 

Kiedy będzie wypłacany dodatek?

Obecnie trwają prace nad projektem w brytyjskim parlamencie. Przewidywane jest, że pieniądze będą wypłacane już na wiosnę bezpośrednio na konto bankowe wnioskodawców w trzech ratach.

Dokładne daty wsparcia zostaną ujawnione dopiero w chwili, gdy program się rozpocznie. W celu powstrzymania przestępców przed oszukaniem systemu i wykorzystaniem wsparcia. 

Polska Wiklina najlepsza na wielkanocne koszyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE