Maturzyści dali się nabrać i publikowali zdjęcia Z DURSZLAKIEM na głowie. Liczyli na przecieki maturalne!

2022-05-06 12:14
Maturzyści dali się nabrać i publikowali zdjęcia Z DURSZLAKIEM na głowie. Liczyli na przecieki maturalne!
Autor: canva/wykop.pl

To nie żart! Tegoroczni maturzyści licząc na przecieki maturalne publikowali swoje zdjęcia z... durszlakiem na głowie. Wszystko po to, aby dostać darmowy dostęp do przecieków z egzaminów. Cała akcja okazała się żartem, na który maturzyści nie pierwszy raz dali się nabrać.

Na facebookowym profilu popularnego serwis internetowy Wykop pojawiły się nietypowe zdjęcia, jak się okazało - tegorocznych maturzystów. Choć ciężko w  to uwierzyć, pozowali oni do zdjęcia z... durszlakiem na głowie. Okazuje się, że w ten sposób chcieli mieć dostęp do maturalnych przecieków. Ktoś po prostu obiecał im darmowy dostęp do przecieków z egzaminów w zamian za przesłanie takich dość nietypowych zdjęć. Nie trudno się domyśleć, że po wysłaniu zdjęć nie otrzymali oni jednak dostępu. To zwykły żart. Gdyby tego było mało - nie pierwszy taki.

Maturzyści desperacko poszukujący przecieków tegorocznych arkuszy egzaminacyjnych prędzej czy później natkną się na wpisy Wykopowiczów, którzy wymyślili fikcyjną stronę Mikroblog+. Jak tłumaczy portal Donald.pl, właśnie tam rzekomo znajdują się pytania i odpowiedzi, które pojawią się podczas tegorocznych matur.

Niczego się nie nauczyli z akcji sprzed roku

- komentują internauci. 

Okazuje się, że to nie pierwszy taki żart. Akcja jest powtarzana co roku i również w 2022 mamy pokaźną galerię maturzystów z wyjątkowym nakryciem głowy. W internecie pojawiają się również oferty oszustów, którzy oferują dostęp do odpowiedzi maturalnych. Trzeba jedynie wysłać SMS-a bądź też kliknąć link. W ten sposób oszuści wyłudzają pieniądze bądź też wgrywają wirusa.

Sonda
Czy matura 2022 z polskiego była trudna?
Co sądzą maturzyści z Nowego Sącza o egzaminie dojrzałości?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE