Marszałek Struk apeluje o wznowienie działania szpitala tymczasowego. „Trzeba podjąć szybkie decyzje!”

i

Autor: pomorskie.eu

Marszałek Struk apeluje o wznowienie działania szpitala tymczasowego. „Trzeba podjąć szybkie decyzje!”

2021-11-29 9:59

Obecnie w Polsce skala zakażeń sięga blisko 30 tys. dziennie. Codziennie umierają też setki chorych na COVID-19. Sytuacji epidemicznej w regionie oraz nieprzygotowaniu rządu do zmierzenia się z przetaczającą się przez nasz kraj czwartą falą pandemii poświęcona była konferencja prasowa zwołana przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Konferencja została zorganizowana w piątek, 26 listopada 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Gośćmi marszałka byli samorządowcy z Unii Metropolii Polskich, m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Co rząd planuje w sprawie szpitali tymczasowych?

Według marszałka Mieczysława Struka rząd kompletnie nie poradził sobie z tematem szpitali tymczasowych wiedząc, że pojawi się jesienią czwarta fala pandemii.

"Na początku czerwca podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że w każdym województwie zostanie jeden szpital tymczasowy jako zabezpieczenie na okres jesienny. Dzisiaj możemy więc zadać pytanie: Co się stało, że te szpitale nie mogą być natychmiast uruchomione? Dlaczego dziś, kiedy obserwujemy już blisko 30 tys. zakażeń dziennie, rząd dopiero się obudził i zamierza na nowo powoływać szpitale tymczasowe?"

- komentuje marszałek Struk.

W naszym województwie uruchomienie szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo, wymaga co najmniej 3-4 tygodni. Bez szybkiej reakcji rządu może nastąpić już po szczycie obecnej fali pandemii, czyli dużo za późno.

Jesteśmy przygotowani na walkę z COVID-19, mamy odpowiednią kadrę, czekamy tylko na decyzję ministra zdrowia – podkreślał w czasie konferencji dr Rafał Cudnik ze Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku, który był odpowiedzialny za organizację szpitala tymczasowego na AmberExpo.

Prezydent Dulkiewicz wskazała też na trudną sytuacje w szkołach. Niemal w każdym mieście szkoły nie pracują normalnie, a zajęcia są całkowicie zawieszone lub prowadzone w trybie hybrydowym.

103. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE