Lot po życie trzymiesięcznego chłopca. Trafił pod opiekę szpitala w Szczecinie

2023-01-19 12:18
Lot po życie trzymiesięcznego chłopca. Trafił pod opiekę szpitala w Szczecinie
Autor: facebook.com/szpitalslupsk

Niespełna trzymiesięczny chłopiec spod Słupska, dzięki sprawnej współpracy zespołu SOR słupskiego szpitala i wojskowych lotników, bezpiecznie trafił pod opiekę specjalistów w szpitalu w Szczecinie. Jak opisuje sytuację tamtejszy szpital, był to "lot po życie".

W zdawałoby się pechowy piątek (13 stycznia), do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego słupskiego szpitala trafił 11-tygodniowy chłopiec z powodu trudności z wybudzeniem się. Był w stanie zagrożenia zdrowotnego. 

Dziecku wykonano diagnostykę, opiekę nad nim sprawował lekarz pediatra, lekarz anestezjolog oraz ratownicy i pielęgniarki SOR. Po badaniach zapadła decyzja o pilnym transporcie dziecka do szpitala wyższej referencyjności.

- podaje słupski szpital na swoich mediach społecznościowych. 

Jak czytamy,  w województwie pomorskim w takich szpitalach nie było wolnych miejsc i chłopiec miał trafić do Oddziału Intensywnej Terapii szpitala w Szczecinie Zdrojach.

Ze względu na warunki pogodowe Lotnicze Pogotowie Ratunkowe odmówiło transportu dziecka w stanie zagrożenia zdrowotnego. Poproszono więc o pomoc Dowódctwo Operacyjne Sił Zbrojnych im gen. B. Kwiatkowskiego. Ministerstwa Obrony Narodowej - Wojsko Polskie. Wydzielona 1. grupa Poszukiwawczo-Ratownicza ze Świdwina podjęła wyzwanie przetransportowania maleńkiego pacjenta wraz z mamą do szpitala w Szczecinie. Całą operację prowadzili kpt. rat. med. Anna Mleczko (Zespół koordynacji Medycznej DO RSZ) i st. chor. rat. med. Grzegorz Charłam.

Procedura uruchomienia śmigłowca wojskowego jest bardziej skomplikowana. Sytuację utrudnia również pogoda. Ale tego dnia malutki pacjent mógł liczyć na pomoc, wsparli nas ratownicy śmigłowca W-3WA SAR. Jesteśmy im bardzo wdzięczni

- mówi Małgorzata Żuchlińska pielęgniarka koordynująca słupski SOR.

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali dilera po brawurowym pościgu!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE