Koniec dwóch ważnych remontów w Gdańsku! Prace na Nowej Warszawskiej zakończone, podobnie jak na Kartuskiej

2022-12-01 18:02
Nowa Warszawska
Autor: Gdańsk.pl

Z tych wiadomości ucieszą się zarówno ci, którzy wybierają komunikacje miejską, jak i kierowcami. Nowa Warszawska został zakończona i w grudniu dojdzie do jazd próbnych. Jeżeli wszystko pójdzie z planem, to za kilka miesięcy będą mogły tam jeździć tramwaje. Na ulicy Kartuskiej prace również się skończyły. Optymalna organizacja ruchu powróci tam w ciągu kilku następnych dni.

 Zakończyła się budowa Nowej Warszawskiej

Zakończyła się długo budowa, długo wyczekiwanej linii tramwajowej – Nowej Warszawskiej. Dzięki tej inwestycji powstały 3 przystanki tramwajowe, chodnik i droga rowerowa. Pozwoli to na stworzenie nowej linii tramwajowej, która będzie mogła być wykorzystywana już za około 4 miesiące. Nie znamy jeszcze dokładnej trasy, jaką pojadą tramwaje z wykorzystaniem Nowej Warszawskiej. Na ten moment wiele wskazuje na to, że będziemy mogli z tego miejsca udać się na Wrzeszcz i Zaspę. Obecnie na miejscu trwają prace porządkowe, a w grudniu 2022 roku dojdzie do przejazdów testowych.

Koniec prac na ulicy Kartuskiej

Kwestią dni, jest fakt przywrócenia normalnej organizacji ruchu na ulice Kartuską w Gdańsku. Obecnie trwają tam prace porządkowe. Przez wiele miesięcy budowano tam skrzyżowanie ulic Kartuskiej i Nowatorów, co może wpłynąć na upłynnienie ruchu w tej okolicy. Oprócz tego planuje się poszerzenie ulicy do granic z gminą Żukowo. Powstaną również zatoki autobusowe, chodniki i droga rowerowa.

 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE