Kolejne nielegalne wysypisko w trójmiejskich lasach! „To jest skandal Chamie!”

2020-02-20 12:11
Poza starymi meblami, ktoś wyrzucił tam także sprzęt AGD.
Autor: Nadleśnictwo Gdańsk

"Skandal Chamie" - taki komunikat pojawił się na jednym z drzew w okolicach Redy. Nietypowy apel skierowany był do osoby, która w środku lasu wyrzuciła stare meble. Dla leśników taka sytuacja nie jest jednak zaskoczeniem. - Zjawisko nielegalnych wysypisk to temat powszechny - tłumaczy Łukasz Plonus z Nadleśnictwa Gdańsk.

"Co ci ludzie mają w głowach? Że jak zostawią fotel w lesie to się szybko sam rozłoży i nie będzie go widać?" – ironizuje pod opublikowanym na Facebooku zdjęciu jeden z komentujących. Tym razem leśnicy uwiecznili na fotografiach nielegalne wysypisko w okolicach Redy. Poza starymi meblami, ktoś wyrzucił tam także sprzęt AGD.

Teraz coraz rzadziej osoby wyrzucają w lasach tzw. śmieci komunalne. Nie spotykamy się z butelkami, czy szkłem. Zazwyczaj są to śmieci o wielkich gabarytach, często też gruz – mówi Łukasz Plonus.  – Na ten moment jeszcze nie namierzyliśmy osoby, która wyrzuciła te śmieci. Wierzę jednak, że jest to kwestia czasu – dodaje rzecznik.

Jak namierzyć osobę, która zdecydowała się swoje śmieci zostawić w lesie? Posłuchaj:

Gdańskie Nadleśnictwo wydaje rocznie około 250 tys. zł na sprzątanie lasów. 

Mimo, że śmieci stosunkowo jest mniej niż w latach poprzednich, to jednak rosną ceny za ich wywóz – dodaje Łukasz Plonus. 

Nawet 250 tys. zł! Tyle kosztuje sprzątanie trójmiejskich lasów. Posłuchaj:

Problemem w trójmiejskich lasach są także wraki aut. Często w taki sposób pozbywają się ich przestępcy. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE