Kino 5D w łodzi podwodnej! Przy Akwarium Gdyńskim szykuje się nowa atrakcja

2021-04-09 20:30
Powstające kino 5D przy Akwarium Gdyńskim
Autor: Beniamin Wołodko Powstające kino 5D przy Akwarium Gdyńskim

Pokład okrętu podwodnego, a w nim kino 5D. Ta nietypowa atrakcja ma stanąć w pobliżu Gdyńskiego Akwarium. Rozpoczął się już montaż jej zewnętrznych elementów. Teren od Akwarium wynajęła prywatna firma i to ona odpowiada za obiekt.

- Kino to ma być otwarte już w najbliższym sezonie. Prezentowane w nim treści mają dotyczyć przede wszystkim szeroko rozumianego życia podwodnego. Widzowie zostaną zabrani na podwodne wycieczki - wyjaśnia Artur Krzyżak, kierownik Akwarium Gdyńskiego.

A czym różni się takie kino od zwykłego? Jak przekonuje O Andrzej Walkiewicz, były właściciel mobilnego kina 5D, różnic jest sporo. - Obraz zawsze jest w trójwymiarze. By dobrze widzieć, w większości miejsc należy ubrać specjalne okulary, jednak dzięki nowoczesnej technologii, da się już tego uniknąć i głębię możemy zobaczyć gołym okiem. Do tego dochodzą różnego rodzaju efekty specjalne. Wśród nich: ruchome fotele, powiew wiatru, tryskająca na twarz woda, różne zapachy, dym. Możliwości jest sporo. Dzięki temu widz może poczuć się jak bohater filmu. Można powiedzieć, że w pewnym sensie wchodzi w sam środek akcji - twierdzi ekspert.

Na dzień dzisiejszy data otwarcia kina nie jest jeszcze znana, ale operator powstającego obiektu zapewnia, że więcej informacji na temat nowej gdyńskiej atrakcji poznamy jeszcze w tym miesiącu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE