Pieniądze

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne

KAŻDE gospodarstwo domowe otrzyma 100 zł od rządu. Trzeba je wydać na KONKRETNY cel!

2021-12-23 14:14

Rząd ma noworoczny prezent. Mikołajem w tym roku został premier Mateusz Morawiecki. Co jest w wielkim worku z prezentami? 100 zł dla każdego gospodarstwa domowego. Trzeba je wydać na KONKRETNY cel!

W pierwszym półroczu 2022 roku w Polsce - podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej - wprowadzony zostanie nowy standard nadawania programów: DVB-T2/HEVC. Jak podkreśla portal Bankier.pl, będzie on uruchamiany od marca do czerwca w czterech etapach obejmujących po kilka województw każdy.

Jak wynika z informacji Wirtualnej Polski, w 2022 roku pojawi się w Polsce nowe świadczenie - 100 zł dla każdego gospodarstwa domowego. Pieniędzy jednak Polacy nie wezmą do kieszeni, nie wydadzą na zakupy spożywcze lub rachunki. Żeby z nich skorzystać będą musieli kupić sobie nowy dekoder telewizyjny.

"Zmiana rozdysponowania częstotliwości to duże wpływy do budżetu państwa - na poziomie 1 242 mln - 1 624 mln zł. Część z tych środków chcemy przekazać na wsparcie gospodarstw domowych. Każde gospodarstwo domowe, które potrzebuje wsparcia w zakresie przystosowania do zmiany standardu, otrzyma je – w formie świadczenia o wartości do 100 zł na zakup dekodera"

- mówi minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów cytowany przez portal Bankier.pl. 

Jak złożyć wniosek?

Wnioskowanie o nowe świadczenie ma być proste. Do wyboru będzie kilka opcji: elektroniczny formularz, tradycyjny wniosek, możliwości wnioskowania przez pełnomocnika - członka rodziny lub domownika.

Po złożeniu wniosku - uprawniona osoba otrzyma dokument potwierdzający przyznanie świadczenia na zakup dekodera. Będzie go mogła zrealizować w jednym ze sklepów RTV, które zgłoszą się do udziału w programie.

Dofinansowanie będzie jednorazowe, w wysokości do 100 zł. Świadczenie można będzie uzyskać do końca 2022 r.

Super Raport 23.12 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent oraz dr Jacek Sokołowski - politolog, UJ) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE