Karol III zdegradował Harry'ego. To cios dla młodszego syna monarchy

2022-09-28 9:29
Karol III zdegradował Harry'ego. To cios dla młodszego syna monarchy
Autor: DAVID ROSE/AFP/East News

Karol III zaczął podejmować pierwsze decyzje, które nie są zbyt przyjemne dla niektórych członków rodziny królewskiej. Po tym, jak upokorzył swojego brata, księcia Andrzeja, przyszedł czas na młodszego syna - Harry'ego. Mocno go zdegradował w hierarchii Royal Family.

Pierwsze decyzje Karola III jako króla są mało przyjemne. Po tym jak nowy monarcha wbił szpilę bratu - Andrzejowi, dając mu dosadnie do zrozumienia, że nie jest mile widziany na królewskim dworze, przyszedł czas na młodszego syna - Harry'ego. Tym razem Karol III zdegradował Harry'ego i Meghan. Chodzi dokładnie o aktualizację strony internetowej. 

Jak podaje „The Telegraph”, w spisie członków rodziny królewskiej nastąpiły pewne roszady. Meghan i Harry, którzy jeszcze do niedawna znajdowali się pośrodku zestawienia, teraz zostali mocno wycofani.

Wyprzedzają ich m.in. 85-letnia księżniczka Aleksandra, 86-letni książę Kentu i 78-letni książę Gloucester, oficjalnie klasyfikowani jako pracujący członkowie Royal Family. Choć decyzja Karola może być brutalna, nie budzi jednak większych kontrowersji wśród Brytyjczyków.

Można pokusić się o stwierdzenie, że Harry i Meghan sami nawarzyli sobie przysłowiowego piwa. W końcu odeszli z rodziny królewskiej, a oliwy do ognia dolewały wywiady z ich strony, stawiające członków Royal Family w niekorzystnym świetle. Mowa chociażby o słynnym wywiadzie u Oprah Winfrey, kiedy to m.in. padły oskarżenia rodziny królewskiej o rasizm.

Podobny los co Harry'ego i Meghan spotkał wspomnianego już księcia Andrzeja, zamieszanego w skandale seksualne sprzed lat. Sama królowa Elżbieta odebrała Andrzejowi tytuły i patronaty. Król Karol również nie jest przychylny swojemu bratu. Niedawno Karol III pozwolił mu założyć mundur wojskowy na ostatnie czuwanie przy zmarłej mamie - Elżbiecie. Media określają to jako "akt życzliwości" nowego króla w stosunku do młodszego brata.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE