Kameralne koncerty, zajęcia jogi i wielki mural. Sopocka Opera Leśna w czasach pandemii

2020-05-07 8:49
Opera Leśna dostanie prezent
Autor: East News

Zamiast topowych gwiazd - zajęcia jogi i wielki mural! Takie pomysły na zagospodarowanie terenów sopockiej Opery Leśnej w czasie pandemii, mają władze miasta. Samorządowcy chcą by w nadchodzącym sezonie, kultowe na mapie Sopotu miejsce tętniło życiem nie tylko wieczorami.

- Uruchomiona zostanie nowa scena, strefa relaksu i muzyki. Pozwoli nam to na kreowanie zajęć całodziennych, od porannej jogi po wieczorne koncerty - mówi Beata Majka, dyrektorka Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. – Tuż obok widowni planujemy zainstalowanie specjalnych megafonów, tub, które pozwolą nam słuchać dźwięków lasu i natury – dodaje Beata Majka. 

Od jogi po koncerty. Sopocka Opera Leśna z nietypową ofertą. Posłuchaj:

Nowością będzie także mural, który powstanie na drodze prowadzącej do Opery Leśnej. Jego odsłonięcie zaplanowano na czerwiec. – Trójmiejska artystka Julia Tymańska stworzy mural poziomy przedstawiający wizerunki dwudziestu gwiazd występujących na deskach amfiteatru na przestrzeni lat – zdradza dyrektorka BART-u.

Urzędnicy nie chcą jednak całkowicie rezygnować z organizacji koncertów. By mogły się one odbyć - liczba widzów musiałaby być zdecydowanie ograniczona.

– W zmienionej formule, z udziałem mniejszej publiczności, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, chcemy by odbył się m.in. festiwal muzyki klasycznej NDI Sopot Classic. Pracujemy także nad specjalną letnią edycją festiwalu Sopot Jazz, który gościł już na deskach opery 64 lata temu – podkreśla Beata Majka. – Opera Leśna to wspaniały, rozległy teren, który możemy zaaranżować w taki sposób, by zachować wszystkie środki bezpieczeństwa – dodaje przedstawiciela Agencji Artystycznej BART.

– Pracujemy także nad specjalną letnią edycją festiwalu Sopot Jazz – zdradza Beata Majka, dyrektorka Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Posłuchaj:

Na deskach Opery Leśnej planowane są także projekcje w ramach festiwalu Sopot Film. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE