Huśtawki i hamaki. W Gdańsku powstanie plac zabaw… dla dorosłych

2020-07-16 7:22
Plac zabaw
Autor: Pixaby

To będzie pierwszy w Gdańsku plac zabaw dla… dorosłych. Obiekt powstanie w Parku Reagana i ma nosić nazwę Karuzelin. – Na pomysł jego utworzenia wpadł jeden z mieszkańców, który zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego – mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W Gdańsku nie wybudowano dotychczas takiego miejsca, ale sytuacja zmieni się jeszcze w tym roku. W centralnej części Parku Reagana jesienią powstanie plac zabaw dla dorosłych. Na miejscu oprócz wysokich huśtawek i leżanki obrotowej znajdzie się m.in. hamak. Nie zapomniano również  o stojakach na rowery i ławkach.

– Prace potrwają 4 miesiące od daty podpisania umowy. Przetarg zostanie ogłoszony w najbliższych dniach – mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.  

Park Reagana to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Gdańska. Posłuchaj:

Oprócz budowy Karuzelina – na terenie Parku Reagana planowane są także trzy inne inwestycje, wyłonione w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Jednym z nich jest budowa pięciu huśtawek na istniejącym placu zabaw w parku. Koszt nowych huśtawek to ponad 36 tys. złotych – podkreśla przedstawicielka DRMG. – W ramach BO,  Park Reagana zyska również nowe oświetlenie. Wzdłuż ścieżek zamontowanych zostanie 49 LED-owych lamp, które znacznie zwiększą poziom bezpieczeństwa. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy – dodaje Niezgoda.  

Ponadto przegłosowano projekt przewidujący remont chodnika i budowę trzech dróg rowerowych do połączenia z Parkiem Reagana. Posłuchaj:

Obecnie DRMG koordynuje 45 wniosków z Budżetu Obywatelskiego 2019, które przekładają się na realizację 72 zadań. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE