Gdyńskie plaże dla czworonogów: Gdzie można spacerować z psem?

2022-05-16 11:55
Gdyńskie plaże dla czworonogów: Gdzie można spacerować z psem?
Autor: gdynia.pl

Od 1 maja do 30 września w Gdyni obowiązuje zakaz wprowadzania psów na plaże. Gdzie w takim razie w sezonie możemy wybrać się z naszym czworonogiem, aby ten mógł pobiegać po piasku? Na plażę dla psów. W Gdyni znajdziemy dwa takie miejsca: w Orłowie i na Oksywiu.

Coraz cieplejsze dni skłaniają do częstszego przebywania na świeżym powietrzu i aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Na spacery nad morzem bardzo chętnie zabieramy ze sobą naszych czworonożnych przyjaciół. Pamiętajmy jednak, że od 1 maja do 30 września w Gdyni z psem możemy wchodzić na dwie plaże: w Orłowie i na Oksywiu. Oba miejsca oznaczone są specjalnymi tabliczkami, których nie sposób nie zauważyć.

Gdynia zawsze dbała o zwierzęta, stąd też pojawiły się dwie plaże dla naszych czworonogów. To doskonałe miejsca do aktywnego wypoczynku z psem i zabawy. Oczywiście przypominamy, że zgodnie z zasadami, które obowiązują na tych plażach – po swoim psie należy posprzątać

– informuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Plaże dla czworonogów

Pierwsza plaża, na którą możemy wybrać się z psem, znajduje się w Orłowie, pomiędzy wejściem nr 18 a 19. To oznakowany stumetrowy odcinek, po którym nasze zwierzaki mogą biegać do woli.

Do psiej plaży prowadzi ścieżka spacerowa przez park Kolibki. A to właśnie tam, przy al. Witolda Kukowskiego, niedaleko wejścia na kąpielisko, mieści się ogrodzony wybieg dla psów, gdzie można z nimi poćwiczyć i sprawdzić ich refleks.

Druga gdyńska psia plaża znajduje się na Oksywiu w okolicach wejścia nr 4. Tutaj również na stumetrowym odcinku bez obaw można pobawić się z pupilem.

Na obu plażach obowiązuje używanie kagańca i smyczy. Poza tym zawsze należy sprzątać po swoim czworonogu. Oszczędzamy w ten sposób „przykrych niespodzianek” innym spacerowiczom i plażowiczom.

Przypominamy, że za wchodzenie z psem lub innym zwierzęciem w sezonie na plaże, które nie są do tego wyznaczone, możemy dostać od Straży Miejskiej pouczenie, a nawet mandat do 500 zł. A ten, kto jeszcze nie ma psa, a chciałby zyskać wiernego przyjaciela i spacerować w towarzystwie, zawsze może zgłosić się do OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni i odpowiedzialnie czworonoga adoptować.

Historyczny szyld na szczecińskiej kamienicy zyskał nowe życie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE