Gdynia z tytułem Miasta Filmu UNESCO!

2021-11-10 7:53
Gdynia z tytułem Miasta Filmu UNESCO!
Autor: gdynia.pl

Gdynia została przyjęta do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Filmu! Razem z nami ten tytuł otrzymały jeszcze dwie miejscowości: Cannes i Kluż-Napoka. O tym, że „Gdynia kocha film, a film kocha Gdynię” świadczą nie tylko organizowane tu od lat festiwale filmowe, ale i systematyczna współpraca wielu instytucji i jednostek związanych z branżą filmową.

UNESCO przyznaje tytuł Miasta Kreatywnego w siedmiu dziedzinach: literatura, muzyka, film, sztuki wizualne, design, rzemiosło i sztuka ludowa oraz gastronomia. Obecnie Sieć Miast Kreatywnych UNESCO zrzesza 295 miast w 90 krajach.

Przyznany Gdyni tytuł Miasta Filmu ma charakter prestiżowy i gwarantuje wzrost znaczenia miasta na arenie międzynarodowej. To także impuls do dalszego rozwoju lokalnej gospodarki kreatywnej i wsparcia go w procesie nawiązywania współpracy zagranicznej.

Co to oznacza dla Gdyni? Czym miasto przekonało ekspertów UNESCO, którzy przyznają prestiżowy tytuł? Jakie ma filmowe plany? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy specjalnej konferencji: prezydent Wojciech Szczurek, Maja Wagner – naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni oraz Leszek Kopeć – dyrektor Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Konferencja odbędzie się w środę, 10 listopada o godzinie 11.00. Transmisja live będzie dostępna na kanale YouTube miasta Gdyni oraz na stronie internetowej gdynia.pl i facebookowym profilu Gdyni.

Premiera filmu „Wesele”. Gwiazdy na czerwonym dywanie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE