Gdynia: pies przeszedł 30 km, by wrócić do swojego domu. Ta historia wzrusza do łez!

2020-12-16 7:50
Gary
Autor: Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka Gary

12-letni pies Gary szedł mrozie pięć godzin, by wrócić do swojej poprzedniej rodziny. Zwierzak pokonał w sumie trasę 30 kilometrów. Poznajcie wzruszającą historię Gary'ego.

Gary przez wiele lat żył na ulicy. W 2016 roku zwierzak trafił do schroniska w Puławach (woj. lubelskie). Niedowidział i niedosłyszał. Dzięki Stowarzyszeniu Paka dla Zwierzaka trafił do Trójmiasta.

Gary następnie znalazł dom tymczasowy w Gdyni. Rodzina bardzo zżyła się z psem. Gary nie został jednak u nich długo. Po trzech tygodniach przygarnął go starszy mężczyzna z Żukowa.

ESKA XD #012

Gary'emu jednak nie bardzo spodobał się nowy dom. Pewnego dnia pies uwolnił się z obroży i uciekł. Rozpoczęły się wielkie poszukiwania zwierzaka. W nie zaangażowała się także rodzina, u której wcześniej był Gary. Wtedy dotarła do nich wiadomość, że psiak widziany był w Gdyni. Zwierzak został odnaleziony w lesie tuż obok domu tymczasowego, w którym spędził kilka tygodni. Psa odnalazła 10-letnia córką właścicieli mieszkania wraz z koleżankami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE