Gdynia: Budżet Obywatelski 2021 rusza w poniedziałek! Do 22 lutego będzie można zgłaszać swoje projekty

2021-01-21 9:57
BO Gdynia
Autor: Laboratorium Innowacji Społecznych

25 stycznia rozpoczyna się gdyński Budżet Obywatelski 2021. Do 22 lutego można zgłosić swój projekt dzielnicowy lub dotyczący całego miasta. Nowością jest możliwość składania wniosków w tzw. Klimatycznym Budżecie Obywatelskim, czyli specjalnej kategorii tematycznej na poziomie projektów miejskich.

Budżet Obywatelski to coroczne konsultacje społeczne, w ramach których gdynianie decydują, na co przeznaczyć konkretną kwotę z budżetu miasta. Wnioskodawcy mogą składać projekty na dwóch poziomach: tzw. dzielnicowym małym (który obejmuje projekty o wartości do 10 tysięcy złotych) i dzielnicowym dużym (w ramach którego powstają projekty droższe, do 90% środków w puli dzielnicowej), a także projekty miejskie (o maksymalnej wartości pojedynczego projektu w wysokości 1 mln złotych).Łączna pula środków BO2021 to ponad 11 mln zł. Etap składania wniosków trwać będzie w dniach 25 stycznia-22 lutego.Składane projekty mogą dotyczyć zarówno inwestycji, jak i organizacji działań tzw. miękkich, w tym m.in. spotkań, warsztatów i wydarzeń. Projekty dzielnicowe muszą dotyczyć konkretnej dzielnicy, a projekty miejskie odpowiadać na potrzeby mieszkańców więcej niż jednej dzielnicy oraz zakładać realizację działań ważnych z punktu widzenia całego miasta bądź jego znacznej części. Co więcej, w ramach projektów miejskich wydzielona została także specjalna kategoria tematyczna, tzw. Klimatyczny Budżet Obywatelski. W ramach tej kategorii można składać wnioski dotyczące m.in. inicjatyw prowadzących do zwiększenia ilości zieleni w mieście, efektywnego gospodarowania wodą, udziału alternatywnych źródeł pozyskiwania energii czy zmniejszenia emisji CO2, a także działań edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych w tych obszarach.W tym roku zmieniła się procedura dotycząca projektów miejskich. Mogą być składane przez grupę minimum trzech autorów w tym samym czasie co projekty dzielnicowe. Dopracowywanie projektów miejskich, które przejdą pozytywną ocenę formalną, odbędzie się podczas warsztatów z udziałem autorów, urzędników oraz zainteresowanych mieszkańców.Projekty można składać przez Internet (za pośrednictwem serwisu www.bo.gdynia.pl oraz przez skrzynkę podawczą ePUAP: /LISGdynia/SkrytkaESP/ - wybierając formularz „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”), za pośrednictwem poczty tradycyjnej (przesyłając wniosek na adres Laboratorium Innowacji Społecznych, ul. Żeromskiego 31, 81-346 Gdynia, z dopiskiem „Projekt – Budżet Obywatelski”) oraz osobiście (składając uzupełniony formularz w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych lub w recepcji centrum sąsiedzkiego Przystań Śmidowicza 49, w godzinach pracy tych instytucji).Formularz projektowy oraz wskazówki dotyczące jego wypełniania dostępne są na www.bo.gdynia.pl.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE