Gdańskie biblioteki znów otwarte. Czytelnicy: „Mamy sporo książkowych zaległości”

2021-04-20 7:12

Ulubione lektury - znów na wyciągnięcie ręki! Od poniedziałku, po miesięcznym lockdownie, filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku znów są otwarte dla czytelników. Do niedawna, wypożyczyć można było maksymalnie 3 tytuły. Dziś czytelnik może zabrać do domu pięć książek.

– W katalogu online wybieramy książkę, która nas interesuje. Rezerwujemy, a następnie przychodzimy do biblioteki ją odebrać. Oczywiście w bibliotece jesteśmy w maseczce, obowiązuje też dezynfekcja – mówi Marcin Dybuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. – Oczywiście nadal pozostają zamknięte czytelnie – dodaje Dybuk.

Z ponownego otwarcia bibliotek najbardziej cieszą się czytelnicy. Jak podkreślają - mają wiele, książkowych zaległości.

– Tu mam cały plecak książek, które chcę oddać. Osobiście jestem fanką kryminałów, moja wnuczka też sporo wypożycza – mówi gdańszczanka, która w bibliotece pojawiła się już w poniedziałek. – My z żoną wypożyczmy tzw. „regałami”. Mamy system, dzięki któremu poznajemy wielu autorów – dodaje inny z czytelników.

Obecnie - wszystkie zbiory po powrocie do bibliotek poddawane są 72 godzinnej kwarantannie. Dopiero po tym czasie ponownie trafiają na półki.   

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE