Gdańsk oficjalnie współgospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

2021-12-02 9:56
Gdańsk oficjalnie współgospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023
Autor: gdansk.pl

Gdańsk będzie jednym z Miast - Gospodarzy wielkiej imprezy sportowej: Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które w 2023 roku zorganizują wspólnie Polska i Szwecja. ERGO Arena ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał turnieju. Mecz finałowy zorganizuje Sztokholm.

ERGO Arena jako hala posiadająca 15-tysięczną widownię przeszłości wielokrotnie była areną największych sportowych wydarzeń. Odbywały się tam mistrzostwa świata w lekkiej atletyce i siatkówce, ERGO Arena gościła gale UFC i KSW, a w 2016 roku przyjęła piłkarzy ręcznych podczas EHF Euro 2016, które było największym organizacyjnym sukcesem w dziejach naszego szczypiorniaka.

"Gdańsk jest miejscem, gdzie mecze naszej reprezentacji zawsze wypełniały trybuny. To właśnie tam walczyliśmy z powodzeniem o udział w mistrzostwach świata (2015) i wyjazd na igrzyska olimpijskie (2016). Teraz wierzymy, że Polakom znów uda się zagrać w ERGO Arenie mecz o stawkę'

 - mówi prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

Nasze miasto będzie gospodarzem trzech spotkań mistrzostw świata. Odbędą się u nas najważniejsze mecze organizowane przez Polskę, czyli dwa ćwierćfinały (25 stycznia) oraz półfinał (27 stycznia). Nasza reprezentacja zagra w ERGO Arenie, jeśli zespół prowadzony przez Patryka Rombla zajmie jedno z dwóch pierwszych miejsc swojej grupy w rundzie głównej.

Gdańsk wielokrotnie był gospodarzem wielkich imprez sportowych. Tylko w tym roku mieliśmy przyjemność współorganizować Finał Ligi Europy, a część meczów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej, rozegranych zostało w Ergo Arenie - mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. - To znakomity, spełniający najwyższe standardy obiekt, a odbywającym się tu meczom zawsze towarzyszy świetna atmosfera. Dlatego bardzo cieszymy się, że gdańsko-sopocka hala stanie się areną zmagań najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie. Życzymy wszystkim zawodnikom zwycięstwa, a kibicom niezapomnianych emocji.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Śląsk i Małopolska (Polska) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (Szwecja). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Eventim oraz Polska Organizacja Turystyczna. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie internetowej turnieju.

DIY. Szkolny kalendarz adwentowy – na ramie obrazu. Zrób to sam krok po kroku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE