cmentarz

i

Autor: pixabay.com

Gdańsk: Nietrzeźwy ksiądz prowadził pogrzeb? "Jąkał się, chwiał i mylił kropidło z mikrofonem"

2022-12-06 12:48

Do niewyobrażalnej sytuacji doszło w Gdańsku, na cmentarzu Łostowickim. Skandaliczne zachowanie księdza, który miał być pod wpływem alkoholu opisał Pan Robert. "Duchowny chwiał się na nogach, jąkał, mylił kropidło z mikrofonem, a w końcu przewrócił się na grób podczas ceremonii pogrzebowej"

Z redakcją TVN24 skontaktował się pan Robert Kozioł. Jego tata zmarł pod koniec listopada, a pochówek odbył się w Gdańsku 1 grudnia na cmentarzu Łostowickim. Jak przekazuje mężczyzna, ceremonia została zakłócona przez stan księdza, który ją prowadził. Duchowny z parafii rzymskokatolickiej św. Maksymiliana Kolbego "chwiał się na nogach, jąkał i mylił kropidło z mikrofonem".

Mój tata był bardzo oddanym katolikiem i należał do tej parafii od lat. Ja wciąż mieszkam w Gdańsku, ale od dawna w innym miejscu i wcześniej nie miałem do czynienia z tym księdzem, natomiast do głowy by mi nie przyszło, że ktokolwiek mógłby przyjść poprowadzić tak ważną, podniosłą i przykrą uroczystość w takim stanie, w jakim był on

- opowiedział mężczyzna. 

"W końcu przewrócił się na grób podczas ceremonii pogrzebowej" - opisał pan Robert. "Do głowy by mi nie przyszło, że ktokolwiek mógłby przyjść poprowadzić tak ważną, podniosłą i przykrą uroczystość w takim stanie, w jakim był on"

Głos zabrała archidiecezja 

Proboszcz parafii poinformował w rozmowie z portalem trojmiasto.pl, że duchowny prowadzący ceremonię pogrzebową trafił do szpitala. Jak przekazał ks. kanonik dr Maciej Kwiecień, rzecznik Archidiecezji Gdańskiej, "ksiądz został odsunięty od duszpasterstwa i skierowany na leczenie".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE