Gdańsk idzie na wojnę z grafficiarzami. Magistrat planuje powołanie zespołu ds. zapobiegania bazgrołom

2020-02-23 9:29
graffiti
Autor: pixabay.pl

Gdańscy urzędnicy planują powołanie specjalnego zespołu ds. zapobiegania graffiti. Chodzi o ograniczenie nielegalnego malowania elewacji budynków i infrastruktury w przestrzeni miejskiej.

Joanna Bieganowska z biura prasowego magistratu zapowiada, że w pierwszej kolejności temat zostanie skonsultowany z... władzami Krakowa, gdzie już działa podobna jednostka.

Wiceprezydent gdańska już skierował do krakowskiego magistratu list z zapytaniem o działanie tamtejszego zespołu. Posłuchaj!

Jak podkreślają urzędnicy, problem nielegalnego graffiti w Gdańsku jest coraz bardziej palący, o czym świadczą statystyki z ubiegłego roku. W 2019 r. do Gdańskiego Centrum Kontaktu wpłynęło 58 interwencji, do Straży Miejskiej - trzy, a do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni - dwanaście interwencji dotyczących nielegalnych bazgrołów.

Dodajmy, że większość zgłoszeń z ubiegłego roku dotyczyła pomalowanych elewacji budynków mieszkalnych, gdzie obowiązek utrzymania ich w czystości spoczywa na zarządcach nieruchomości. Usuwaniem graffiti z infrastruktury drogowej zajmuje się z kolei Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE