W ponad 15 tys. szkół i przedszkoli w całej Polsce, punktualnie o godzinie 11:11 dzieci odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.

i

Autor: Dominika Bakura

Finał akcji „Szkoła do Hymnu”. Uczniowie: Kochamy Polskę

2021-11-10 12:28

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy! W ponad 15 tys. szkół i przedszkoli w całej Polsce, punktualnie o godzinie 11:11 dzieci odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego". To w ramach tegorocznego finału akcji "Szkoła do Hymnu”. A my do wspólnego śpiewania dołączyliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Gdańsku.

To wspaniała lekcja patriotyzmu – mówi Iwona Kozłowska, dyrektor placówki. – Dzieci przygotowywały się do tej akcji od kilku tygodni. Tu wspaniałą rolę odegrali nasi nauczyciele – dodaje Kozłowska.

Jak się okazało – już trzecioklasiści potrafili cztery zwrotki hymnu. – Ta ostatnia była najtrudniejsza. Ale daliśmy radę – mówi uczennica jednej z klas.

A za co uczniowie gdańskiej szkoły kochają Polskę?

Za jedzenie na pewno nie. Ale za góry, za jeziora – podkreśla trzecioklasistka. – Ja przyjechałem do Polski z Białorusi rok temu. Dziś to mój dom. Tu zostaniemy. Ale jak pierwszy raz tu byłem to powiedziałem tylko: WOW – mówi inny z uczniów.

Akcja wspólnego śpiewania hymnu w szkołach została zapoczątkowana w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wtedy, w 2018 roku, "Mazurka Dąbrowskiego" odśpiewało wspólnie ponad 5 milionów uczniów. 

Barbara Kurdej-Szatan ostatni raz w M jak miłość. Joasia odejdzie zakochana w Leszku i wreszcie szczęśliwa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE