Dziennie zaszczepią nawet 1,5 tys. osób! Ruszył punkt szczepień przeciwko COVID-19 na terenie Ergo Areny

2021-04-28 12:51
Tarnów. Rusza punkt szczepień w hali przy ul. Gumniskiej! Pierwsze szczepienia jeszcze w kwietniu
Autor: Spencer Davis/cc0/pixabay Pierwotnie punkt szczepień masowych w Tarnowie miał ruszyć 19 kwietnia, ze względu na brak szczepionek ustalono nowy termin - 28 kwietnia.

Dziennie zaszczepią nawet 1,5 tys. osób! Dziś z samego rana, w Ergo Arenie na granicy Sopotu i Gdańska ruszył Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. Towarzyszyliśmy pierwszym pacjentom, którzy przed halą ustawili się punktualnie o godzinie 08:00.

– Ja się nawet nie obejrzałem, a to już było po. Pani cyk, cyk i gotowe. Nic nie boli. Cieszę się, że mogłem się zaszczepić. Teraz czekam na żonę – mówi gdańszczanin. – Przechodzi się przez punkt kwalifikacyjny, bardzo pomagają też żołnierze. Oby tak dalej. A kolejna dawka 2 czerwca. Będziemy na pewno – dodaje mieszkanka Sopotu.

Punkt Szczepień Powszechnych na terenie Ergo Areny będzie działać od poniedziałku do soboty, w przedziale między godz. 08:00 a 18:00. Na terenie hali znalazło się siedem stanowisk kwalifikujących, siedem stanowisk szczepień i cztery stanowiska rejestracji.

– Przed halą znajduje się duży, bezpłatny parking. Każdy może bez problemu dojechać także komunikacją miejską. Mieszkańcy mają do wyboru Szybką Kolej Miejską czy autobusy zarówno ZTM jak i ZKM – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Organizacja punktu w dużej mierze zależała od współpracy samorządów. Podkreślał to w szczególności Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.  

– Jako samorząd jesteśmy odpowiedzialni za dowożenie osób na szczepienia – mówi włodarz miasta. – Cieszymy się, że możemy współpracować i jak najwięcej osób  zaszczepić. W Sopocie szczepimy zakłady pracy, także branżę turystyczną, osoby niepełnosprawne. Myślę, że nad naszą współpracą czuwa nasz przyjaciel Paweł Adamowicz, który był inicjatorem budowy tej hali – dodaje Karnowski.

Punkt na granicy Gdańska i Sopotu to trzeci duży powszechny punkt szczepień na Pomorzu.

– Do tej pory na Pomorzu zaszczepiło się 676 tysięcy osób, czyli 30 procent mieszkańców regionu, w tym 176 tysięcy osób pierwszą dawką – mówi Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. – Nasz potencjał szczepień na Pomorzu jest bardzo duży, jesteśmy ograniczeni już tylko dostawami szczepionek – konkluduje Drelich. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE