Dodatkowe kontrole na lotnisku w Gdańsku. To w związku z koronawirusem we Włoszech

2020-02-25 13:32
Do Gdańska przylatują samoloty z Bergamo we Włoszech
Autor: Patryk Rosiński Do Gdańska przylatują samoloty z Bergamo we Włoszech

Pasażerowie lotów z Włoch do Gdańska muszą liczyć się z dodatkowymi kontrolami. Te mają pokazać, czy nikt z przylatujących osób nie wykazuje objawów koronawirusa, na którego zachorowało we Włoszech ponad 270 osób.

Dodatkowe kontrole wprowadzone zostały na gdańskim lotnisku przez Granicznego Inspektora Sanitarnego. W związku ze śmiertelnymi przypadkami koronawirusa we Włoszech oraz rosnącą liczbą zarażonych nim osób, pasażerowie przylatujący z Bergamo do Gdańska poddawani będą dodatkowym procedurom bezpieczeństwa.

- Sprawdzamy temperaturę osób które przylatują do Gdańska oraz prosimy o wypełnienie specjalnej ankiety, która pozwoli nam określić gdzie dokładnie były osoby przylatujące oraz gdzie będą się znajdować w najbliższym czasie - mówi Agnieszka Michajłow z Biura Prasowego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Posłuchaj:

Posłuchaj w jaki sposób przeprowadzane są na lotnisku dodatkowe kontrole pasażerów:

Pasażerowie, którzy w trakcie lotu zaczną odczuwać pogarszający się stan zdrowia, powinni poinformować o tym jak najszybciej obsługę samolotu. W przypadku zgłoszenia przez pasażera złego samopoczucia, po lądowaniu zostanie on odizolowany od reszty podróżujących.

- Mamy specjalne pomieszczenie, gdzie zbierzemy wywiad, wstępnie przebadamy pasażera oraz poczekamy na przybycie lekarza ze szpitala, który określi czy konieczne są dodatkowe środki ochronne - dodaje Agnieszka Michajłow. Posłuchaj:

Posłuchaj co dzieje się z pasażerami, którzy podczas lotu lub po przylocie obawiają się o swój stan zdrowia:

Wprowadzonym we wtorek dodatkowym kontrolom, które odwołać może wyłącznie Graniczny Inspektor Sanitarny, poddawani są im wyłącznie pasażerowie przylatujący z Włoch. Jak zatem wygląda sytuacja na innych lotniskach? O to przylatujących pasażerów pytał reporter ESKI Trójmiasto, Patryk Rosiński. Posłuchaj:

Posłuchaj co mówią pasażerowie przylatujący na lotnisko w Gdańsku:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE