Do końca roku szkolnego przy stadionie w Gdańsku policjanci będą sprawdzać autokary

2022-05-16 17:00
autokar
Autor: KPP Złotów

Skontrolują kierowcę jak i stan techniczny pojazdu. Do tej pory, aby sprawdzić autokar przed wycieczką szkolną policjanci przyjeżdżali na miejsce zbiórki, przez co dzieci często musiały czekać. Od dziś, do 23 czerwca, aby usprawnić tę procedurę, funkcjonariusze będą kontrolować pojazdy przy stadionie Lechii Gdańsk.

- Kontrole przeprowadzać będą policjanci ruchu drogowego w dni powszednie w godzinach od 6:30 do 10:00 na parkingu P5 przy Polsat Plus Arenie Gdańsk, na który wjedziemy od ul. Marynarki Polskiej. Kontrole prowadzone będą bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia - mówi Mariusz Chrzanowski z gdańskiej policji. Oczywiście, w dalszym ciągu istnieje też możliwość wezwania drogówki na kontrolę w innym miejscu.

- W trakcie kontroli zostanie szczegółowo sprawdzony stan techniczny pojazdów, między innymi stan bieżnika opon, sprawność hamulców, oświetlenia, ale też wyposażenie takie jak apteczka czy gaśnica. Mundurowi sprawdzą czas pracy kierowcy, uprawnienia oraz jego trzeźwość. Jeżeli uwag nie będzie, po sprawdzeniu autokaru policjanci wydadzą stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierowca będzie mógł przekazać organizatorowi - dodaje funkcjonariusz.

W tym roku nie było przypadku niedopuszczenia autokaru do dalszej jazdy. W poprzednich latach gdańskim policjantom sporadycznie zdarzało się zatrzymać pojazd z niesprawnym oświetleniem lub pękniętą szybą.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE