Lechia

i

Autor: Gdańsk.pl

Sport

David Badia nowym szkoleniowcem Lechii Gdańsk. Prowadził młodzieżowe zespoły Barcelony

2023-03-29 7:46

Ekstraklasę dla Lechii Gdańsk będzie ratować David Badia. Dla naszej ligi jest to postać całkowicie anonimowa. Swoją trenerską karierę związał głównie z Cyprem, a w przeszłości przez kilka lat trenował młodzieżowe zespoły Barcelony.

Patrząc na obecną sytuacje Lechii, ciężko było się spodziewać że do Gdańska przyjdzie bardzo dobre trenerskie nazwisko. Niepewna sytuacja właścicielska, brak prezesa od marca, rozbita szatnia i widmo spadku z pewnością odstraszyły wielu potencjalnych kandydatów.

 

Lechia ogłaszając zwolnienie Marcina Kaczmarka pożegnała się również z całym sztabem szkoleniowym. Na ten moment nie wiadomo, czy Badia do Gdańska przyjedzie wraz z całym swoim sztabem. Logika wskazuje jednak na to, że tak będzie.

 

David Badia swoją karierę trenerską rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Barcelony. Potem miał okazje być asystentem trenera w tureckim Antalyasporze i Fenerhace i w swojej rodzimej Hiszpanii w Almerii. Swoją pierwszą posadę pierwszego trenera objął w cypryjskim Ethnikos. Potem trenował AEK Larnaka i Atrikas Chlorakas. To co może być alarmujące, to fakt że Badia w żadnym z tych trzech klubów długo nie popracował, ba nie przebił nawet bariery 15 meczy. A w jego ostatnim klubie na 14 spotkań wygrał jedynie 3.

Ciężko więc powiedzieć coś więcej na temat warsztatu Hiszpana. Jego CV nie napawa optymizmem, a przed Lechią bardzo ciężkie momenty. Ekstraklasę w Gdańsku będzie ratować trener, od którego nie wiadomo czego się właściwie spodziewać.

Jakub Kwiatkowski przed spotkaniami eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE