Darmowe szczepienia przeciwko grypie. Gdynianka: „Dzięki temu nie choruje”

2021-11-24 9:12
Szczepionka
Autor: Łukasz Gągulski / Super Express Lubelska uczelnia dostępna tylko dla zaszczepionych studentów i pracowników? Rektor podjął decyzję. Zdj. ilustracyjne.

Specjaliści nie mają wątpliwości – to na pewno wzmocni nasz organizm, również w kontekście covid19ście. Darmowe szczepienia przeciwko grypie są już dostępne dla wszystkich osób pełnoletnich w kraju. Wystarczy zgłosić się do wybranego punktu szczepień. Nie potrzeba recepty czy skierowania.

– Długo szukałam szczepionki. Nie było w aptece, przychodni. Teraz są więc na pewno z tego skorzystam. Dzięki temu, zimą nigdy nie choruje – mówi jedna z mieszkanek Gdyni. – Jeśli są za darmo to warto skorzystać, czemu nie – dodaje inny gdynianin.

W Polsce jest ponad 3 tys. punktów, gdzie można otrzymać szczepionkę. Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia na grypę, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie, a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.

– Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki – zaznacza Lidia Kodłubańska, lekarka z Centrum Medycznego dr Kubik w Gdyni.

Co ważne – nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie. – Przeciwko grypie i COVID-19 możemy zaszczepić się tego samego dnia – zaznacza Lidia Kodłubańska.

 Szczepienia na grypę będą wykonywane do wyczerpania rezerwy lub do 31 marca 2022 r. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE