Czwarty zatrzymany ws. przemytu trzech ton kokainy w beczkach z ananasami w Gdyni

2021-03-16 19:01
Mężczyźni przemycyli do Gdyni 3 tony kokainy
Autor: Pomorska Policja

Śledczy zatrzymali czwartego podejrzanego o rekordowy przemyt kokainy. Tomasz R. ukrywał się w Niemczech. Jest on podejrzany o rekordowy przemyt ponad trzech ton kokainy. Narkotyki były ukryte w 150 beczkach z pulpą ananasową. Mężczyzna zostanie przetransportowany do Polski z Dortmundu i tutaj usłyszy zarzuty.

Na Tomasza R. nałożony był Europejski Nakaz Aresztowania. Był też poszukiwany listem gończym. Miejsce jego pobytu zostało ustalone przez łowców cieni z Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z policją niemiecką.

W czerwcu zeszłego roku śledczy zatrzymali jego trzech współpracowników. To Marek B., Włodzimierz S. oraz Edward P. Mężczyźni mieli przemycać kokainę drogą morską z Ekwadoru do Hamburga, a następnie transportem drogowym do Gdyni.

Działania nadzoruje pomorski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej, który zajmuje się przestępczością zorganizowaną. Podejrzanym grozi 15 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE